Najwięksi znawcy języka angielskiego

Data: 09-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Najwięksi znawcy języka angielskiego

Dobiegł końca VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Finał tradycyjnie przeprowadzono na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Najlepszą znajomością angielszczyzny wykazał się Arkadiusz Ludkowski z pilskiej „Nafty”, który wyprzedził Mateusza Gułę z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile i Wiktorię Sępińską również z ZS im. S. Staszica. W finałowej rozgrywce wzięło udział trzynastu zawodników, którzy awansowali ze zorganizowanych dwa tygodnie wcześniej eliminacji szkolnych. Najlepsza piątka miała do rozwiązania nie tylko niełatwy test pisemny, ale musiała również przebrnąć przez etap ustny.

Honorowy patronat nad Konkursem sprawował Eligiusz Komarowski, starosta pilski: - Znajomość języków obcych jest dziś bardzo przydatna. Dzięki nim łatwiej znaleźć dobrą pracę, łatwiej podróżować, łatwiej się porozumiewać. Tych plusów jest bardzo dużo. Nic więc dziwnego, że obecnie nauka języka angielskiego bardzo często odbywa się w Polsce już na etapie przedszkolnym. Gratuluję zwycięzcom. Posiedliście bardzo cenny atut, który będzie waszym wielkim sprzymierzeńcem. Oby inni szli za waszym przykładem.

Warto dodać, że jednym ze sponsorów Konkursu był Krzysztof Pabich, radny rady powiatu, właściciel salonu Renault Pabich. Ponadto wydarzenie sponsorowali: Aleksandra Szeremet – Wilczyńska (CreOwnia), Magdalena Andruszkiewicz (Homework – Wiecznie Bazgrająca) i Piotr Trzaskalski (Corsan).